Бути Хорольському р-ну? - 14 Червня 2015 - Хорольський сайт
Субота, 08.02.2025, 00:12
Вітаю Вас, Гість | RSS
ОПИТУВАННЯ
Чи підтримуєте ви перейменування зупинки «Кременчуцька», на нову назву «Ботанічний сад»?
Всего ответов: 133
допомога сайту

U176697425497
Z924060486319
Погода в хоролі
Хорол

Загружаем
онлайн радіо
link


Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Червень » 14 » Бути Хорольському р-ну?
17:10
Бути Хорольському р-ну?

Звернення депутатів
Депутатами Хорольської районної ради на засіданні 42 сесії від 5 червня 2015 року було підтримано звернення депутатів Хорольської районної ради 6 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження Хорольського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області (звернення додається).


Звернення депутатів Хорольської районної ради 6 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збереження Хорольського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області
Обговоривши прийнятий Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ми, депутати Хорольської районної ради, за дорученням мешканців територіальних громад району, сільських голів, депутатів місцевих рад порушуємо питання необхідності збереження Хорольського району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області.
Переконані, що забезпечення сталого соціально-економічного розвитку існуючих населених пунктів можливе тільки в єдиному адміністративному районі. Надаємо обґрунтування доцільності збереження Хорольського району.
Перша згадка про Хорол датується 1083 роком. Старовинний Хорол стояв на високих горбах правого берега тоді повноводної річки і мав оборонне значення.
У 1362 році Хорол з прилеглими селами підпав під владу Великого князівства Литовського; після Люблінської унії (1569р.) - до Речі Посполитої. З 1648 року Хорол - сотенне містечко Миргородського полку.
З введенням у 1782 р. адміністративного поділу Хорол був перейменований у повітове місто, з 1802 року увійшов до Полтавської губернії.
У сучасних межах Хорольський район існує з 1966 року. Район розташований у південно-західній частині Полтавської області. Площа району 1,06 тис. кв.км. і складає 3,7 % від території області.
Межує з Семенівським, Оржицьким, Лубенським, Миргородським та Великобагачанським районами.
Територією району протікає 15 річок. Найбільші з них: р.Хорол довжиною 40 км., р. Рудка довжиною 22 км, р. Сула довжиною 20 км.
Район займає вигідне економіко-географічне положення. Через територію району проходять автомобільні шляхи на Київ, Харків, Кременчук, Черкаси, Миргород та залізниця, яка з'єднує Південь України з Республікою Білорусь і Росією.
Відстань від районного центру до міста Полтава 99 км, до м. Миргород - 41 км. 
Населення району складає 35100 осіб, кількість виборців – 29118. За адміністративним поділом району функціонують 1 міська та 19 сільських рад, які об’єднують 92 населених пункти.
Головною галуззю району є сільське господарство. У районі налічується 87,3 тис. га сільськогосподарських угідь, з них - 72,8 тис. га ріллі.
Основними бюджетоутворюючими промисловими підприємствами району є публічні акціонерні товариства "Хорольський механічний завод", "Хорольський молококомбінат дитячих продуктів", Вишняківський спиртовий завод.
Завдяки тому, що територією району проходить автошлях Київ – Харків, на Хорольщині добре розвинений готельно - ресторанний бізнес.
Медичні послуги жителям району надають 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 32 ФАПи. Хорольська центральна районна лікарня є багатопрофільною, налічує 16 відділень, в ній функціонує 185 ліжок та амбулаторно-поліклінічне відділення, де проводиться прийом по 40-а вузьких спеціальностях. Діють допоміжні структурні підрозділи, в яких проводиться додаткове обстеження хворих: кабінет функціональної діагностики, рентгенологічне відділення з сучасним цифровим флюорографом, клінічно-діагностична лабораторія, реанімаційне відділення в стаціонарі, патологоанатомічне відділення. Завдяки тому, що за кошти районного бюджету було зведено будинок для лікарів, за останні 5 років у район прийшло працювати 13 молодих спеціалістів.
У районі функціонує 25 загальноосвітніх навчальних заклади, 20 - дошкільних, дитячо-юнацька спортивна школа. Професійну освіту можна здобути у Хорольському агропромисловому коледжі Полтавської державної аграрної академії, який посідає четверте місце за рейтингом вищих навчальних закладів України І-ІІ рівня акредитації з контингентом студентів 1120 осіб та Міжрегіональному центрі професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, де навчаються близько 300 студентів.
У селі Вишняки відбудовано сучасний мототрек з твердим покриттям, де проводяться чемпіонати України та Європи з мотоболу.
До районної мережі закладів культури входять 36 клубів та будинків культури, 37 бібліотек, краєзнавчий музей та дитяча музична школа.
У районі функціонують два будинки - інтернати для людей похилого віку та інвалідів, у яких проживає 250 підопічних.
На території району діють установи, які надають послуги на міжрайонному рівні (обслуговують Хорольський та Семенівський райони): державна податкова інспекція, управління держсанепідслужби, фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, пологове відділення, військкомат.
У процесі реформування Хорольський район пропонують приєднати до Миргородського. Така перспектива не влаштовує мешканців територіальних громад, адже це не наблизить, а віддалить владу від громади, що особливо згубно вплине на рівень життя сільських жителів нашого району. Люди розуміють, що реформа необхідна, підтримують проведення децентралізації влади в частині надання більших повноважень територіальним громадам, але категоричне несприйняття громадян викликає запропонований проект адміністративно - територіального розподілу, який призведе до втрати статусу Хорольського району, що, в свою чергу, стане причиною зменшення надходжень до бюджету, масового безробіття та викличе соціальну напругу населення.
Ми, депутати Хорольської районної ради, одностайні у відстоюванні спільних інтересів територіальних громад району, висловлюємо позицію їх мешканців і наголошуємо на необхідності збереження Хорольського району як адміністративно-територіальної одиниці в межах Полтавської області.
Сьогодні на Сході України іде війна, гинуть наші батьки, брати, сини. Прикладом того, що Хорольський район є взірцем консолідації та виваженості всіх верств населення у цей складний для країни час є те, що завдяки активній позиції депутатського корпусу, керівників району, підприємств різних форм власності, громадських організацій та жителів району, на створений благодійний рахунок для підтримки Збройних Сил України зібрано більше мільйона гривень. Кошти спрямовуються на потреби військово мобілізованих земляків, що несуть службу в зоні АТО. Це свідчить про те, що район має не лише вигідне місцерозташування, необхідні земельні, водні ресурси, промисловий і кадровий потенціал, а і високосвідомих громадян.
У зв’язку з вищевикладеним, вважаємо, що Хорольський район має беззаперечне право і надалі існувати як окрема самодостатня адміністративно-територіальна одиниця в межах Полтавської області.
Сподіваємось на підтримку ініціативи депутатів Хорольської районної ради з боку Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Читайте також: РОЗДІЛ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Категорія: Новини | Переглядів: 1419 | Додав: $iryaK | Теги: хорол, розподіл, україна, полтавська область, звернення | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
АФІША
реклама

Пошук
теги