Шановні жителі Хорольщини!
Проблема спалювання листя та сухотрав’я не нова, і кожного разу з настанням осені, коли в своїх обійстях, на городніх ділянках люди підчищають сухі залишки рослинних культур, трави, вона загострюється.
Відомо, що крім загрози пожеж від спалювання листя, сухотрав’я, чагарників, їдкий дим, у якому є сполуки азоту, важких металів, канцерогенних речовин, ускладнює дихання не лише хворих на бронхо-легеневі захворювання, а й навіть цілком здорових людей.
Зрештою, це завдає немалої шкоди й довкіллю, природі, ґрунтам, на яких вирощується продукція, воді, лісовим тваринам, іншій живності. В цьому році, внаслідок тривалої сухої погоди, це ще призвелово до займання торф’яників. І хоча все це добре всім відомо, проте продовжується зпалювання листя, сухотрав’я, залишків рослин, а з ними й інший непотріб, в тому числі й відходи хімії.
Вечорами та ранками над містом та селами району стоїть їдкий дим, яким важко дихати навіть здоровим людям. Дим від горіння торф’яників може утворювати смоґ і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій.
Щорічні звернення Хорольської районної державної адміністрації та Хорольського РС ГУ ДСНС України в Полтавській області з цього питання залишаються поза увагою населення. Час зрозуміти, що споживацьке відношення до нашого природного оточення це – своєрідний бумеранг, який може залишити нас зі згарищами й неродючою землею.
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя, торфу чи палаючого бур’яну. Переважна більшість жителів району хотіли б, щоб ці порушення припинились. В будь-якому випадку, усякий підпал сухої трави повинен бути негайно припинений. Полум’я слід швидко загасити підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежників. А винуватці пожежі повинні понести адміністративну відповідальність за скоєне правопорушення.
Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися зі спалюванням. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 Адміністративного кодексу України. Є й інші відповідні законодавчі та нормативні заборони. Згідно із чинним законодавством, спалення сухостою — це не «добра справа», а КРИМІНАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН.
Тож закликаю мешканців району не бути байдужими до самовільного спалювання рослинних решток.
У разі виявлення джерела загорання телефонувати на номери "101" або “ 3-33-03, 3-38-38 ”.
Шановні хорольці! Утримуйтесь самі та роз’яснюйте іншим, адже нам усім потрібне чисте повітря. Бережіть себе та не наражайте на небезпеку оточуючих!
Голова Хорольської районної
державної адміністрації
В.А.Мартюк