Хоролу - сміттєзвалище! - 26 Листопада 2016 - Хорольський сайт
Четвер, 22.03.2018, 15:51
Вітаю Вас, Гість | RSS
ОПИТУВАННЯ
Чи підтримуєте ви перейменування зупинки «Кременчуцька», на нову назву «Ботанічний сад»?
Всего ответов: 37
допомога сайту

U176697425497
Z924060486319
Погода в хоролі
Хорол

Загружаем
онлайн радіо
link


Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Листопад » 26 » Хоролу - сміттєзвалище!
15:19
Хоролу - сміттєзвалище!

На Полтавщині планують збудувати 5 сучасних полігонів та 3 сміттєпереробних заводів

А існуючі нині понад 600 сміттєзвалищ за декілька років планують повністю закрити і рекультивувати.

Проект створення Полтавського субрегіону у рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами — це лише перший крок на шляху до цивілізованої утилізації сміття в Полтавській області. Цього тижня її ініціатори та розробники — управління ЖКГ Полтавської ОДА та науковці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка — двічі презентували проект переходу від звичайного збирання відходів до їх переробки та утилізації.

Представлення відбулося спочатку у понеділок на щотижневій апаратній нараді у голови ОДА та у четвер на прес-конференції для широкого журналістського загалу.

Проект надзвичайно актуальний, зважаючи ще на той факт, що з 2018 року в Україні буде заборонено захоронення побутових відходів без переробки.

— Те, що ми викинули сміття за паркан до сусіда — це ще не значить, що ми його ліквідували, — прокоментував перед презентацією голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Маємо сортувати відходи і переробляти, як у всьому цивілізованому світі. І з цим питанням ми запізнилися на 15 років. Макухівське сміттєзвалище мали б закрити ще три роки тому. Не краща ситуація і в інших районах. Так що маємо рік на те, щоб реалізувати перший та другий етап.

Проект Програми поводження з твердими побутовими відходами презентували професор кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ Юрій Голік та доцент Оксана Ілляш.

Згідно Програми, в області мають створити 5 субрегіонів — Полтавський, Пирятинський, Кременчуцький, Хорольський і Котелевський.

Як зауважила Оксана Ілляш, першочергово у рамках її виконання необхідно провести інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів у кожному районі, потім визначитися з тими, які будуть закриті та рекультивовані, а які тимчасово, протягом певного періоду, будуть експлуатуватися.

Також вираховується точна потреба у контейнерах, які необхідно встановити у всіх населених пунктах до найменших і віддалених сіл. Паралельно оновлюється парк комунальної спецтехніки. Останній крок — це будівництво і відкриття сучасних полігонів, сортувальних станцій та сміттєпереробних заводів.

— Інвентаризовані звалища у кожному районі буде розділено на дві групи: ті, які необхідно вивести з експлуатації, та ті, що залишаються для тимчасової експлуатації, — розповіла Оксана Ілляш. — Із 647 звалищ, які ми нарахували на сьогодні, орієнтовно залишаться 150. Але на кожне з них необхідно буде оформити всі необхідні документи, провести інженерні заходи, щоб навіть у період тимчасової експлуатації вони використовувалися без шкоди для довкілля.

Поступово під час реалізації Програми мешканці області переходитимуть до роздільного збирання сміття. Побутовий непотріб вивозитиметься із населених пунктів за графіком і згідно з обсягами зібраного. Тобто у невеликих селах — раз на три дні; у містах — щодня. Все зібране сміття сортуватиметься на спеціальних станціях. На всі субрегіони їх планують збудувати 17-19 штук.

Далі вторсировина відправлятиметься на сміттєпереробний завод (згідно з розрахунками їх потрібно 3). Непотріб, що не підлягає переробці, утилізуватимуть на полігонах. Їх буде 5 — по одному в кожному субрегіоні. Оксана Ілляш зауважила, що це будуть сучасні споруди, при облаштуванні яких буде витримано всі інженерні вимоги та норми екологічного законодавства.

Як наголосив начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева, апробуватимуть Програму на прикладі Полтавського субрегіону. Кошти виділятимуться з бюджетів різних рівнів: обласного, районного, міського, селищного. Окрім того залучатимуть й іноземних інвесторів.

До речі, на другому засіданні робочої групи, яка була створена з учасників Полтавського субрегіонального проекту, цього ж дня представили на розгляд 4 ділянки, які можна використати для розміщення майбутнього полігону.

Це урочище Триби, межа між Мачухівською та Судіївською сільськими радами, Яри – дорога М22 та угіддя Сіножаття. Протягом тижня експерти мають вивчити ці ділянки, аби підтвердити їх придатність для створення полігону.

Прес-служба Полтавської ОДА
Категорія: Новини | Переглядів: 816 | Додав: misto_horol | Теги: хорол, сміття, сміттєзвалище | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
АФІША
реклама

Пошук
теги